ANIOŁY MEDYCYNY

W 2016 roku kierownik Poradni KardioMedical został laureatem prestiżowej nagrody "Anioły Farmacji, Anioły Medycyny". Poniżej wywiad z Panem Prezesem Adamem Górczyńskim i "Aniołem" oraz artykuł z czasopisma MEDIUM z kwietnia 2016 roku.

 

 
                                                               

                                                              Dr n. med. Piotr Salomon (Fot. z archiwum Fundacji Anioły Farmacji i Anioły Medycyny)

Kardiolog z Wrocławia wśród Aniołów Medycyny 2015

Dr n. med. Piotr Salomon, internista i kardiolog pracujący na co dzień we wrocławskim Centrum Kardiologicznym Kardiomedical, został wyróżniony nagrodą Anioł Medycyny 2015 podczas lutowej gali w Filharmonii Narodowej w Warszawie. O przyznaniu statuetki lekarzowi zdecydowała ostatecznie Kapituła pod przewodnictwem prezesa honorowego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prof. dr. hab. n. med. Jerzego Woy-Wojciechowskiego. Ale to pacjenci zgłosili jego kandydaturę do tytułu Anioła.

Laureat przez wiele lat współpracował z wrocławską Kliniką Kardiologii, gdzie piastował stanowisko adiunkta oraz praktykował zawód lekarski na Oddziale Kardiologicznym, Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Pracowni USG. Jest doświadczonym nauczycielem akademickim, dydaktykiem, kierownikiem specjalizacji wielu młodych lekarzy, wykładowcą na sesjach towarzystw naukowych oraz na kursach naukowych i specjalizacyjnych. Bierze czynny udział w konferencjach Europejskiego i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Jest także członkiem wielu innych towarzystw, m.in.: Polskiego Towarzystwa Internistycznego, Europejskiego Towarzystwa Echokardiograficznego, Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Autor wielu publikacji kardiologicznych oraz redaktor i tłumacz specjalistycznych książek o tej tematyce.

– Od tego czy wzbudzę zaufanie pacjenta i czy on będzie ze mną szczerze rozmawiał, zależy trafność diagnozy – twierdzi dr Salomon. – Dlatego w swojej pracy najbardziej cenię rozmowy z ludźmi. Staram się stworzyć taką atmosferę, by pacjenci nie bali się mówić. Co ciekawe, w młodości marzyłem, by zostać ichtiologiem i zajmować się rybami, które przecież – jak wiemy – głosu nie mają.

Nagroda przyznawana jest z inicjatywy Fundacji Anioły Farmacji i Anioły Medycyny, podlegającej ministrowi zdrowia. Na oficjalnej stronie organizacji czytamy: „Kandydaci do tytułów Aniołów zostali zgłoszeni przez pacjentów, którzy w ten sposób wyrażają swoją wdzięczność za profesjonalną, troskliwą i ponadstandardową opiekę.