Ciągły, nieinwazyjny pomiar ciśnienia tętniczego

CIĄGŁY, NIEINWAZYJNY POMIAR CIŚNIENIA TĘTNICZEGO

(beat to beat, bez użycia mankietów).

Tak wiele badań w jednym urządzeniu i w czasie tylko 24 godzin monitorowania: holter ciśnienia tętniczego, holter EKG,aktygrafia, pulsoksymetria, poligrafia. Urządzenie rejestruje rzeczywiste(niezakłócone pracą mankietu)ciśnienie tętnicze skurczowe i rozkurczowe, również w nocy, w czasie fazy REM. Wartością dodana jest badanie holterowskie 3-kanałowe, pulsoksymetria, aktygrafia, badanie bezdechów sennych i oznaczanie PWV- wskaźnika sztywnosci naczyń. PWV ma bardzo duże znaczenie rokownicze oraz pozwala optymalnie dopasować leczenie hipotensyjne(nadciśnieniowe). 

Dokładna diagnostyka umożliwia skuteczne wyeliminowanie wielu schorzeń. Do istotnych elementów usprawniających monitorowanie stanu zdrowia należy holter ciśnienia. Metodę tę stosuje się w naszym centrum medycznym (mającym punkt m.in. w mieście Wrocław). Urządzenie bada ciśnienie krwi zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. W ten sposób uzyskuje się szczegółowe dane. Na ich podstawie hipertensjolog – czyli lekarz specjalizujący się w zagadnieniach związanych z nadciśnieniem tętniczym – może zaproponować terapię dopasowaną do konkretnego przypadku.

Postaw na nowoczesne leczenie nadciśnienia

Urządzenie, które proponujemy Pacjentom odwiedzającym nasz gabinet w mieście Wrocław, to innowacyjne rozwiązanie. Nie posiada uciążliwych i niewygodnych mankietów. Wskazuje wartości minimalne oraz maksymalne, a także wykrywa różne zmiany patologiczne, jak np. wahania ciśnienia podczas snu, zaburzenia rytmu serca, chorobę wieńcową. Do zalet sprzętu należy ograniczenie wielkości oprzyrządowania do minimum. Aparat jest prosty w obsłudze, a w porównaniu do tradycyjnych holterów ciśnienia odznacza się kompaktowymi rozmiarami oraz niewielką wagą. Dodatkowo wyposażono go w wyrazisty i czytelny wyświetlacz. Na podstawie całodobowej analizy otrzymuje się precyzyjny raport, co ułatwia efektywne leczenie nadciśnienia.

Kiedy warto zdecydować się na wizytę u hipertensjologa?

Dokładna kontrola parametrów zdrowotnych jest niezmiernie istotna. Należy podkreślić, że ciśnienie krwi charakteryzuje się dużo zmiennością, ponieważ wpływ na wyniki mają m.in. stres czy przemęczenie. Stąd też ciągły pomiar stanowi dużo bardziej miarodajne źródło informacji na temat Pacjenta. Choroby związane z nadciśnieniem wiążą się z poważnymi konsekwencjami, dlatego zaleca się regularne wizyty u specjalisty (polecamy odwiedzić naszą poradnię w mieście Wrocław). Wśród niepokojących objawów trzeba wymienić m.in.: zawroty głowy, kołatania serca, duszności, szumy uszne, trudności z zaśnięciem, stan permanentnego zmęczenia, a także bóle w okolicy klatki piersiowej.

Zapraszamy do naszego ośrodka (Wrocław, ul. Krakowska).