Elektrokardiograficzny test wysiłkowy
Test wysiłkowy w KardioMedical Wrocław – na czym polega badanie i kiedy jest zalecane?
Elektrokardiograficzny test wysiłkowy może być wykonany na bieżni ruchomej lub ergometrze rowerowym. Badanie wykonuje się:
- w celu wyjaśnienia przyczyny dolegliwości bólowych w klatce piersiowej,
- aby ocenić zaawansowanie choroby i/lub efekty jej leczenia u osób z rozpoznaną chorobą wieńcową,
- u Pacjentów po przebytym zawale serca w celu ustalenia stopnia zagrożenia nagłymi incydentami sercowymi,
- u chorych z wykonaną angioplastyką wieńcową (z lub bez implantacji stentów),
- po zabiegu pomostowania wieńcowego (by-passy),
- w celu oceny kontroli ciśnienia tętniczego oraz w diagnostyce zaburzeń rytmu serca występujących w czasie wysiłku.
W czasie trwania badania za pomocą 12-odprowadzeniowego badania EKG monitoruje się układ krążenia. Lekarz prowadzi również pomiary ciśnienia tętniczego. Czas trwania oraz wskazania do wykonania testu ustalane są indywidualnie dla każdego Pacjenta. W centrum medycznym KardioMedical Wrocław wykonujemy test wysiłkowy z pomocą najnowocześniejszego sprzętu. Specjaliści z dużym stażem zadbają o bezpieczeństwo badania, które umożliwi rozpoznanie.
Elektrokardiograficzny test wysiłkowy może być wykonany na bieżni ruchomej lub ergometrze rowerowym. Badanie wykonuje się w celu wyjaśnienia przyczyny dolegliwości bólowych w klatce piersiowej, w celu oceny zaawansowania choroby i/lub efektów jej leczenia u osób z rozpoznaną chorobą wieńcową , u pacjentów po przebytym zawale serca w celu ustalenia stopnia zagrożenia nagłymi incydentami sercowymi, u chorych z wykonaną angioplastyką wieńcową(z lub bez implantacji stentów), po zabiegu pomostowania wieńcowego(by-passy), w celu oceny kontroli ciśnienia tętniczego oraz w diagnostyce zaburzeń rytmu serca występujących w czasie wysiłku. W czasie badania układ krążenia monitorowany jest za pomocą 12-odprowadzeniowego badania EKG oraz prowadzone sa pomiary ciśnienia tętniczego. Czas trwania oraz wskazania do wykonania testu ustalane są indywidualnie dla każdego pacjenta.