Kardiolog dziecięcy

 

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego u dzieci

Choroby układu krążenia kojarzą się większości osób z problemami typowymi dla osób dorosłych, często też w podeszłym wieku. Rzeczywiście największą grupę pacjentów stanowią osoby dorosłe, które zaczęły cierpieć na schorzenia układu sercowo-naczyniowego po osiągnięciu całkowitej dojrzałości fizycznej. Jednak, wśród najmłodszych również zdarzają się problemy z funkcjonowaniem serca. W przypadku dzieci warto obserwować ich rozwój, żeby w porę zauważyć nieprawidłowości. Swoje wątpliwości najlepiej jest skonfrontować ze specjalistą, chociażby po to, aby upewnić się, że syn lub córka prawidłowo się rozwijają. W KardioMedical mogą Państwo skonsultować się z kardiologiem dziecięcym, który sprawdzi, czy podopieczny ma zdrowy układ krążenia, zleci odpowiednie badania i leczenie, w razie, gdyby istniała taka konieczność.

Czym zajmuje się kardiolog dziecięcy?

Kardiologia dziecięca to obszar medycyny zajmujący się wadami i chorobami układu sercowo-naczyniowego u dzieci. Zadaniem kardiologa dziecięcego jest diagnozowanie, leczenie oraz profilaktyka chorób układu krążenia. W przypadku dzieci wady często bywają wrodzone i nie wynikają z nieprawidłowego stylu życia, jak ma to często miejsce w kontekście osób dorosłych. Takie dolegliwości często wykrywane są już w wieku niemowlęcym, ale również później, gdy dziecko jest w przedszkolu czy szkole.

Oprócz znajomości zagadnień kardiologicznych kardiolog dziecięcy powinien mieć wiedzę także z zakresu pediatrii. Niedojrzały organizm dziecka ma inne cechy od tego już całkowicie dorosłego, co ma znaczenie podczas wykonywania badań, diagnozowania oraz ewentualnego leczenia. Takimi właśnie zagadnieniami zajmuje się profesjonalny kardiolog dziecięcy. Wrocław to miasto, w którym znajduje się nasza placówka, gdzie diagnozujemy i leczymy problemy dzieci z układem krążenia.

Schorzenia kardiologiczne u dzieci

Wśród problemów z układem sercowo-naczyniowym, jakimi zajmuje się nasza poradnia kardiologiczna dla dzieci Wrocław można wyróżnić między innymi:

  • zaburzenia rytmu serca — wśród nich mogą występować arytmie polegające na zbyt szybkim lub zbyt wolnym biciu serca, a także niemiarowym. Takie nieprawidłowości prowadzą do omdleń, drażliwości czy kołatania serca.
  • niewydolność serca — to stan, w którym mięsień sercowy nie może dostarczyć odpowiedniej ilości krwi do wszystkich narządów. Niewydolność serca prowadzi do niedotlenienia organizmu, duszności, zakrzepicy oraz wielu innych powikłań.
  • choroby mięśnia sercowego — często wynikają z nieleczonych infekcji bakteryjnych lub wirusowych i mogą nieść za sobą groźne powikłania.
  • nadciśnienie — może być spowodowane wrodzonymi wadami lub przyczynami nabytymi, takimi jak otyłość.

Kiedy udać się do poradni kardiologicznej?

Zdarza się, że choroby serca u dziecka nie dają jednoznacznych objawów. Warto jednak obserwować pociechę oraz jej rozwój, ale nawet wtedy można nie wychwycić rozwijającej się choroby. W przypadku, gdy dziecko skarży się na ból w klatce piersiowej lub rodzic zauważy kołatanie albo nierówne bicie serca u pociechy, przydatna może okazać się poradnia kardiologiczna dla dzieci, Wrocław to miasto, w którym znajdą Państwo naszą placówkę, gdzie nasi specjaliści chętnie udzielą pomocy, w przypadku podejrzenia u dziecka choroby układu sercowego. Innymi objawami mogą być np. szybkie męczenie się przy codziennych czynnościach, duszności lub omdlenia.

Kardiolog dziecięcy Wrocław — diagnostyka

Podczas badań układu sercowo-naczyniowego niezbędna może okazać się diagnostyka przy pomocy specjalistycznych metod wykorzystywanych. W zależności od użytej techniki mogą być one całkowicie nieinwazyjne lub inwazyjne. Takie możliwości daje kardiologia dziecięca Wrocław to jedno z miast, w którym nasi specjaliści świadczą takie usługi. Oprócz tego przyjmujemy pacjentów w Głogowie oraz Bolesławcu.

KardioMedical kardiologia dziecięca Wrocław

W naszej poradni kardiologicznej we Wrocławiu zajmujemy się kompleksowym diagnozowaniem oraz leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego u osób dorosłych i dzieci. Nasi specjaliści to osoby wykwalifikowane do wykonywania swojego zawodu oraz bardzo doświadczone w pracy, jako kardiolodzy i kardiolodzy dziecięcy.

Stale podnosimy kwalifikacje naszych lekarzy, którzy chętnie uczestniczą w różnego rodzaju konferencjach naukowych oraz szkoleniach. Staramy się zapewnić możliwie jak najbardziej komfortowe warunki dla każdego pacjenta, zarówno w poczekalni, jak i gabinecie lekarskim.

Umiejętność nawiązania kontaktu z dziećmi

W przypadku kardiologii dziecięcej oprócz wiedzy z dziedziny schorzeń układu krążenia oraz pediatrii ważne jest także odpowiednie podejście do pacjenta. Dzieci bardzo często szybko się rozpraszają, denerwują i niecierpliwią podczas badań, które bywają dla nich także bolesne, dlatego ważne jest, jaki stosunek do najmłodszych ma kardiolog dziecięcy, Wrocław to miasto, w którym pracują nasi lekarze, którzy wiedzą, jakim przeżyciem dla dziecka jest wizyta u lekarza, dlatego starają się, aby ten czas upłynął w przyjemnej atmosferze bez wzbudzania lęku i stresowania najmłodszych.

Wszystkie osoby zainteresowane spotkaniem z kardiologiem dziecięcym w naszej placówce serdecznie zapraszamy do umówienia się na wizytę. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o bezpośredni kontakt.